Az európai és az amerikai mélyrepülések ellenére Ázsia legnagyobb gazdasága nem csak hogy talpon tudott maradni, hanem igen jól teljesített: 7 egymást követõ napon is lokális maximumot ütni a kínai részvényindex árfolyama. A felfutás egyáltalán nem alaptalan, az optimista várakozásokat is túlszárnyaló GDP adat érkezett a hónap közepén, a korábbi 1.4%-os növekedést 2%-os bõvülés váltotta. A GDP-n kívül a többi, gazdaság állapotát tükrözõ fontosabb adat is pozitív képet fest, így a nyár közepi korrekciós környezetben közel 7%-ot tudott erõsödni a kínai Hang Seng Index.
Technikai oldal
Mi történt? A 24 000 dolláros szintjérõl egyre kisebb mértékben tudott lefordulni az index, így folyamatosan növekedett a nyomás az ellenállási szinten. Az utóbbi hetekben újra erõre kapott a HSI árfolyam ennek a közelében és a 61.8%-os Fibonacci szintet áttörve új lokális maximumot alakított ki, majd egészen 25 000-ig lõtt ki a részvényindex. Ez pontosan az a szint, ameddig a válság okozta árfolyamesésbõl el tudott menni 2010-ben.
Mi várható? A 25 000áttörése esetén felfelé a következõ ellenállás a 76.4%-os Fibonacci közelében képzõdik, amelynek eléréséhez még 8%-ot kéne emelkednie az indexnek. Az indikátorok rövidesen eladási jelzést adhatnak, amely egy visszatesztet jelez elõre, ha ez bekövetkezik igen alacsony áron szállhatunk be a növekedési potenciálhoz képest. A Stochastic már jelzett is eladást az ellenállás eléréskor, amelyet nem erõsített meg a többi indikátor, azonban az árfolyam kitörésekor ismételten visszatért a felsõ extrém értékekhez. Az RSI stabilan halad a túlvettség felé, ezt a szintet viszont még nem érte el és az MACD is felfelé tart. Még szükséges némi lendület az ármozgásban az eladási jelzések kialakulásához, ha ez bekövetkezik, majd akkor készülhetünk a 24 000-es szint visszatesztjéhez.